Czas na Folk – Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich

kocham folk

W czwartek 4tego lutego 2016 r. już po raz trzydziesty miał miejsce w gminie Jabłonna Jubileuszowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jabłonna, którego fotorelację wykonywał nasz fotograf. Wśród kilkunastu zespołów z całej gminy znajdującej się w województwie lubelskim prezentowały się poszczególne Koła, kultywując bogatą tradycję i kulturę tego regionu.

Atmosfera podczas występów zespołów prezentujących tradycyjne ludowe pieśni i przyśpiewki była podczas tego Festiwalu niepowtarzalna. Przepiękna scenografia robiła na nas wielkie wrażenie już na samym początku, a potem było już tylko lepiej. Wydarzenie to pokazało, że czas i moda na Folk jest zawsze aktualna. czas na folk

Już przed godziną 16:00 sala Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie wypełniona była niemalże do ostatniego miejsca. Pięknie ubrane Panie w strojach ludowych zachęcały obiektywy do poszukiwania ciekawych kadrów. Całość wydarzeń prowadziła Katarzyna Krzywicka – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie oraz Marcin Pastuszak – zastępca wójta tejże gminy. Wśród zaproszonych gości licznie reprezentowane były też władze samorządowe w tym jedna z najmłodszych Wójtów w Polsce, Pani Magdalena Sałek, która jest Wójtem gminy Jabłonna, zawsze aktywnie włączająca się w działania na rzecz kultury w regionie. Gościnnie występowali również Bartek Drozd i Mundek Kuryluk, którzy wykonywali przepiękne utwory muzyczne opowiadając przy tym różne, ciekawe historie i anegdoty.

gmina jabłonna (2)

folkowy wywiad

folkowe kobiety

folkowe pytania

jabłonna (1)

jabłonna

2U6A3674

Magdalena Sałek wójt gminy Jabłonna

gmina jabłonna

Spotkanie zakończyło się tańcami przy muzyce Kapeli Bornego z Podzamcza oraz przy przepysznym poczęstunku przygotowanym przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Także nie brakowało niczego dla ciała, ani dla ducha. Za włożony trud Koła Gospodyń Wiejskich zostały nagrodzone brawami i słowami uznania. Zespoły otrzymały również pamiątkowe dyplomy i listy gratulacyjne.

koło gospodyń wiejskich

folklor

Mamy nadzieję, do zobaczenia przy kolejnych tego typu folkowych imprezach,
a po więcej naszych zdjęć z Festiwalu zapraszamy na Facebookowy Fan Page.

Bądź na bieżąco, polub już dziś nasz profil na FACEBOOK’u

fb logolinia

gmina jabłonna

#Przegląd Zespołów Śpiewaczych Kół Gospodyń Wiejskich #gmina Jabłonna #kultura regionu #folk #fotorelacja #fotograf lublin #agencja fotograficzno szkoleniowa