Pełen profesjonalizm, ogromna kreatywność, wyczucie smaku, zindywidualizowane podejście do klienta. To tylko najważniejsze zalety spośród bogatej listy atutów Rafała. Serdecznie rekomendujemy współpracę z Rafałem, gdyż jest to czysta przyjemność. Na pewno skorzystamy w przyszłości, aby wzbogacić naszą kronikę zdjęciową o wyjątkowy zapis niezapomnianych rodzinnych chwil.

Magdalena i Dawid

linia

Jestem bardzo zadowolony ze zdjęć, gdyż widzę w nich pełen profesjonalizm, dobór kontrastu, cieni, klimatu. Uważam że każdy kto myśli nad sesją powinien właśnie znaleźć się u Pana Rafała. Człowiek o wielkim sercu, i wspaniałej miłości do swojego zawodu, oczywiście jak najbardziej jestem zadowolony z wyboru fotografa.

Kacper

linia


Rafał, raz jeszcze dziękujemy Ci za cudowne zdjęcia i stworzenie wyjątkowej atmosfery przed weselem, jak również w jego trakcie oraz na sesji zdjęciowej! Zaproponowane przez Ciebie ujęcia są oryginalne i pięknie ukazują emocje. Zdjęcia wyszły naturalnie na czym bardzo nam zależało! A miejsca do których nas zabrałeś w tracie sesji na długo pozostaną w naszej pamięci. Uczciwie polecamy wszystkim najlepszego fotografa Rafała Bila !

Ela i Michał

linia

Zdjęcia przepiękne polecamy.

Agata i Piotr

linia

portretowa-fotografia-lublin

Zanim wybrałam się na sesję do Rafała obejrzałam jego prace na blogu. Wiedziałam, że jest świetnym fotografem, a mimo to efekt końcowy przerósł moje najśmielsze oczekiwania Począwszy od atmosfery, poprzez dbałość o detale w trakcie sesji, po zwieńczenie pracy czyli fotografie – wszystko na najwyższym poziomie, polecam!

Monika

linia

fotografia-szkoleniowa

Z Rafałem już od dłuższego czasu współpracuję w zakresie zdjęć biznesowych. Rafał wykonywał dla mnie: biznesowa sesje zdjęciowa, fotorelacje z konferencji i relacje fotograficzna ze szkolenia, które prowadziłam. Za każdym razem zdjęcia pokazują trenera w bardzo profesjonalny sposób oraz, co najważniejsze, przekazują emocje, które towarzyszyły podczas szkolenia. W pełni Polecam Rafała jako osobę, która pokaże Twój biznes w jak najlepszym świetle!

Anna

linia

sesja-rodzinna

Po raz pierwszy mieliśmy okazję współpracować z Rafałem podczas sesji ciążowej. Zakochaliśmy się w tych zdjęciach i od tamtej pory nie wyobrażamy sobie współpracy z nikim innym. Mamy za sobą już wspomnianą sesję ciążową, sesję rodzinną z córeczką, zdjęcia do naszych profili zawodowych oraz sesję we dwoje. Atmosfera podczas sesji, profesjonalizm w każdym calu, niewyczerpana cierpliwość, pomocne rady przed sesją oraz nieustanne dążenie do „najlepszego ujęcia” to tylko część jego zalet. Jak zobaczycie końcowy efekt pracy Rafała to zrozumiecie dlaczego warto korzystać z jego talentu!

Agnieszka, Julia i Adam

linia

szkolenie-lublin-9

Szkolenie z zakresu praw człowieka zorganizowane przez Agencję Fotograficzno – Szkoleniową Pana Rafała było bardzo interesujące. Temat został ukazany w sposób przystępny i nawet osoba “nieobeznana” w temacie mogła dużo wynieść z tego spotkania. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się czym zajmuje się Instytut Globalnej Odpowiedzialności oraz jak wiele mają jeszcze do zrobienia międzynarodowe organizacje, aby poprawić byt najbiedniejszych tego świata. Najlepiej cel szkolenia oddaje jego myśl przewodnia “Gdy walczą słonie, cierpi trawa”. Interpretację tego starego przysłowia afrykańskiego pozostawiam każdemu do przemyślenia. Wtedy dopiero uświadomimy sobie ogrom cierpienia niewinnych ludzi, którym dzieje się krzywda, gdy silniejsi gonią za władzą, wpływami i bogactwem.

Ewelina

Dzięki szkoleniu miałam okazję zaczerpnąć wiedzy na temat tzw. minerałów konfliktu, co według mnie jest bardzo ważną kwestią, jednak ze względu na swoją specyfikę myślę, że pomijaną przez media. Muszę przyznać, że prowadzący profesjonalnie podeszli do tematu prezentując niezwykle ciekawy film opowiadający o współczesnym łamaniu praw człowieka, tłumacząc przyczyny takiego stanu rzeczy i przedstawiając rozwiązania jakie należy przedsięwziąć aby przeciwstawić się dalszemu wyzyskiwaniu i śmierci niewinnych ludzi.

Ewa

„Gdy walczą słonie – cierpi trawa” to kongijskie przysłowie stało się tematem szkolenia z zakresu praw człowieka prowadzonego przez pana Rafała i panią Dianę. Interesującą cześć kursu stanowiło przybliżenie wiadomości na temat Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Zakresu działania organizacji – założeń, osiągniętych celów i dalszych dążeń prowadzących do wyeliminowania konfliktu. Afrykańskie przysłowie stało się metaforą konfliktu w Kongo. Świetnie obrazuje dążenia ludzi do bogactwa, pozyskania władzy i wpływów kosztem życia innych.

Ewelina

Niedawno brałem udział w szkoleniu z praw człowieka przeprowadzanym przez Rafała Bila i Dianę Tylus. Szkolenie dotyczyło kwestii związanych z łamaniem praw człowieka w Kongo, gdzie znajdują się cenne surowce potrzebne wielkim korporacjom do tworzenia urządzeń elektronicznych. Uważam, że takie szkolenia są bardzo potrzebne, gdyż uświadamiają nam, ludziom z państw rozwiniętych, że właściwie każdy elektroniczny przedmiot, który posiadamy, poczynając od telefonów, mógł być okupiony krwią setek niewinnych osób w Afryce. Im więcej osób będzie zdawało sobie z tego sprawę, tym większa szansa, że kiedyś ten proceder zostanie wyeliminowany. Samo szkolenie przeprowadzone było profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze, prowadzący byli dobrze przygotowani, co pomogło w jeszcze lepszym odbiorze materii, która została nam przedstawiona.

Michał

linia

 
sesja-slubna-warszawa


Rafał, Wiemy, ze lubisz piękne cytaty i złote myśli, więc postanowiliśmy znaleźć jeden, który według Nas najbardziej pasuje do Ciebie i Twoich zdjęć. „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.” Długo zastanawialiśmy się co napisać, żeby wyrazić nasze pełne zadowolenie słowami. Samo „dziękuje” nie wystarczy. Zdjęcia są rewelacyjne, w wyjątkowy sposób oddają najpiękniejsze emocje i uwieczniają magię i urok najważniejsze chwil z najważniejszego dla Nas DNIA. Jest w nich wszystko co najlepsze: szczęście, miłość, dusza i piękno Profesjonalizm, wyczucie stylu, uśmiech, pomysłowość, cierpliwość, pasja, zaangażowanie oraz indywidualne podejście do klienta… Te wszystkie cechy czynią to, ze z czystym sumieniem polecamy i będziemy polecać Twoje usługi- KAŻDEMU.

 

  Pozdrawiamy serdecznie, Ania i Michał

linia

portretowa sesja w studio

Sesja z Rafałem to czysta przyjemność. Podczas sesji panuje bardzo przyjemna i luźna atmosfera. Polecam każdemu kto oczekuje pomocnego i fachowego podejścia.

Patryk

linia

 
fotografia-slubna-lublin


Gdy pewnego, wiosennego dnia, mój prywatny James Bond, zaciągnął mnie do lasu i padł na 2 kolana prosząc mnie o rękę, a ja wykrzyczałam to znamienne TAK, to już wiedziałam, że jedynym fotografem, który uwieczni nasz dzień będzie Rafał. Znamy się z Bilem już kupę lat. Jego fotografia zawsze przyprawiała mnie o palpitacje serca. Ale efekt, który przedstawił nam z 16 lipca…to był zawał serca. Mój Mąż musiał mnie długo reanimować metodą usta – usta, a Rafał stał niewzruszony, patrzył i cieszył się, że tak nam się podoba… Sesja plenerowa to była jedna wielka przyjemność. Chcesz czuć się jak MILION DOLARÓW? Jak Gwiazda filmowa z wielkiego ekranu? Zawsze dzwoń do Rafała!!!

James Bond & Bond’s Wife – Joanna i Łukasz

linia

sesja-binzesowa-lublin
 
 

Do tej pory przyjemność robienia zdjęcia u fotografa była dla mnie porównywalna do wizyty u dentysty, czyli wątpliwa. Za to po wyjściu od Rafała pomyślałam “chcę jeszcze” 🙂 Profesjonalista, perfekcjonista, który tworzy a nie robi zdjęcie. Buduje przemiłą atmosferę, dzięki czemu na zdjęciu jest osoba a nie twarz. Zawsze będę go polecać i wracać. Dziękuję!

Elżbieta

 

linia

 

 

 
sesja-studyjna-lublin

Bardzo profesjonalna robota. Mnóstwo śmiechu i zapewnione doskonale samopoczucie podczas sesji. Rafał jest szczerym i empatycznym człowiekiem z którym fantastycznie się pracuje. Bardzo dziękuje za zdjęcia i z całego serca polecam.

Agnieszka

linia

Kasia i Jędrzej

Z Rafałem znamy się od lat więc wiadomym było, że to on będzie fotografował ta najważniejszą chwilę w naszym życiu. Rafał jest fotografem, który zna odpowiedzi na wszystkie nurtujące Parę Młodą pytania. Jego rzeczowo, poczucie humoru i dystans do siebie sprawiają, że nie chce się by wesele się kończyło. POLECAMY każdemu, bo Rafał jest tym fotografem, który rozśmieszy i doda otuchy. Gdybyśmy mieli jeszcze raz wybierać to wybór padł by ponownie na niego.

Kasia i Jędrzej

linia

lukasz-sesja-na-portale-radnkowe

Rafał jest niezwykle profesjonalnym i sumiennym fotografem. Atmosfera panująca na sesji przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Ponadto jest chyba jedynym, który w płd.-wsch. części polski trudni się wykonywaniem sesji do portali randkowych. Mimo iż jestem osobą totalnie niefotogeniczną udało się mu wychwycić świetne ujęcia mojej osoby. Kiedy zacząłem słyszeć opinie od kobiet, które nigdy mnie nie widziały: “Jesteś przystojny”, zacząłem wierzyć, że dobry fotograf potrafi zdziałać cuda i to bez retuszu. Z czystym sumieniem polecam Rafała 🙂

Łukasz

linia

sesja-portretowa-andrzej

Gdy nie umiesz pływać i woda Ciebie przeraża Pan Rafał jest idealnym nauczycielem. Widać to ,że fotografią zajmuje się z pasją i mimo iż sesja zdjęciowa może być stresująca podchodzi w sposób profesjonalny i na pewno pomoże postawić pierwsze kroki. Służy pomocą radą i rozładowuje wszelakie stresy związane z tym co się robi. Zdjęcia są rewelacyjne, fotograf otwarty na wszelakie propozycję a sam dostosuje się do każdego pomysłu tak by wyszło idealnie, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Polecam z całego serca, wrócę do niego na pewno nie raz!

Andrzej

linia

sesja-rodzinna

Sesja rodzinna u Pana Rafała była prezentem od przyjaciół z okazji 10-tej rocznicy ślubu. Było to nowe doświadczenie, zwłaszcza dla naszych córeczek. Po lekkiej tremie szybko przyszło rozluźnienie i świetna zabawa dla wszystkich. Pełen profesjonalizm i ciekawe pomysły Fotografa, przy jedoczesnym poczuciu humoru, wyczuciu chwili i świetnym podejściu do „małych modelek”, przyniosły nam przepiękne zdjęcia i jednocześnie niezwykle udane, rodzinne popołudnie.

Polecamy z całego serca i dziękujemy!

PS. Beatko, Kasiu, Krzysiu, Wojtku – to był świetny pomysł! 🙂

Anna i Jarosław Łucyn

linia

Portret Doroty

Sesja zdjęciowa była czystą przyjemnością. Pomimo, że nie cierpię chwil kiedy muszę wykonać u fotografa zdjęcia do dokumentów oraz cv, to po sesji z Rafałem zmieniłam zdanie. Od razu było widać super podejście oraz chęci fotografa, aby zrobić jak najlepsze zdjęcia. Profesjonalne podejście w każdym calu. Polecam.

Dorota

linia

sesja-akt

Jeśli ktoś mnie zapyta o dobrego fotografa to wskażę Ciebie bez wahania Rafale, bo mimo iż sesja była dla mnie ogromnym wyzwaniem i stremowana byłam okrutnie daliśmy radę, co jest zasługą Twojej cierpliwości i profesjonalizmu, a w jej efekcie powstały naprawdę piękne zdjęcia, za co jeszcze bardzo dziękuję, zwłaszcza, za cierpliwość i wyczucie.

Jolanta

linia

foto chrzest
Rafała znamy od kilku lat, towarzyszył Nam w trakcie ślubu, teraz Chrztu naszego pierworodnego syna:) Jest profesjonalny, dyskretny, rozładowuje stres. Potrafi uchwycić ważne momenty i tak je wyeksponować, ze zawsze pozostaną z nami. Można by pisać i pisać jaki jest Rafał! Współpraca z Nim to wielka przyjemność. Jesteśmy bardzo zadowoleni z Jego usług i polecamy Każdemu! Niebawem znów się spotkamy.

Anna, Grzegorz i Filipek

linia

portret Ewelina

Zawsze uważałam się za osobę niezbyt fotograficzną. Rafał Bil dokonał wielkiej rzeczy – zmienił moje myślenie na ten temat. Zdjęcia przerosły moje oczekiwania. Rafał ma pasję, talent i profesjonalizm które pozwalają mu tworzyć tak udane fotografie, a najlepszą rekomendacją są jego zdjęcia.
 
Ewelina
 

linia

fot. Rafał Bil www.rafalbil (21)

Ponoć dwiema najbardziej znienawidzonymi aktywnościami przez mężczyzn są zakupy i sesje fotograficzne. Dzięki Rafałowi z pełnym przekonaniem mogę już skreślić tą drugą. Atmosfera jaką tworzy na sesji pozwala się zapomnieć, odstresować i dobrze bawić. Efektem współpracy są genialne zdjęcia, które wywołują uśmiech nie tylko na twarzy mojej, ale i twarzach moich znajomych.

Z pełnym przekonaniem polecam tego Fotografa!
Sławek

linia

Paweł portret

Super fotograf, wie co robi, a robi to z ogromną pasją. Bardzo miła atmosfera, wesoła i luźna. Profesjonalnie podejście i ciekawe pomysły. To była moja pierwsza sesja i jestem zadowolony z efektów w 100%, bardzo udana współpraca, polecam.

Paweł

linia

anna portret

Współpraca z Rafałem to sama przyjemność, ponieważ:

  • Jest profesjonalny i utalentowany.
  • Zawsze doradzi i podpowie (jak się ustawić, co zrobić, co zabrać ze sobą).
  • W jego towarzystwie cały stres znika (a na pierwszej w życiu sesji zdjęciowej było trochę stresu).
  • Podczas sesji zdjęciowej mogłam wybrać własne piosenki, aby sesja była jeszcze bardziej przyjemna!
  • Sama sesja zdjęciowa to dobra zabawa i była dla mnie niezwykle ciekawym i przyjemnym doświadczeniem.
    Zdjęcie to tylko (i aż) zwieńczenie tego wydarzenia.
  • Zdjęcia, które zrobił Rafał są przepiękne. Rafał pokazuje zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne piękno jego „modelek” (osobowość, emocje). Według mnie zdjęcia Rafała to istne arcydzieła.

Po pierwszej sesji zdjęciowej zdecydowałam się wziąć Rafała także do sesji ślubnej,
która będę miała za pół roku i już nie mogę się doczekać!
Polecam Rafała z całego serca!

Anna

linia

IMG_8425
Zdjęcia, które zrobił Rafał mnie i mojej żonie, niemalże w rocznicę naszego ślubu, są bardzo ciekawe. Na spotkanie z Rafałem szliśmy spięci i jacyś tacy … to nie ten dzień (tak się nam wydawało). To, co później się okazało przerosło nasze oczekiwania. Spięcie i niewłaściwe nastawienie prysło jak bańka mydlana. Szybko zapomnieliśmy o zmęczeniu po całym dniu wyczerpującej pracy. Rafał potrafił tak nas zagadać, że to co wydawało nam się trudne stało się przygodą i przyjemnością. Szkoda, że trwało tak krótko…. :-). Nasza sesja – jak już wspomniałem – nie była ślubną, ale nazwałbym ją może “małżeńską”, ale to nie stanowiło problemu dla naszego fotografa. Tak nami zakręcił, że czuliśmy się jak dzień po ślubie. Serdecznie polecamy Rafała, który jest rzeczywiście profesjonalistą w swojej dziedzinie. Fotografowanie jest dla niego z całą pewnością pasją. Widać to było już na pierwszy rzut oka. Dzięki Niemu mamy kolekcję bardzo dobrych zdjęć – pamiątkę na lata przyszłe, gdy nie będziemy już tacy młodzi i piękni.

 Reneta i Witold

linia

Daria portret

Z całego serca polecam współpracę z Rafałem wszystkim tym, dla których liczy się profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość i niesamowitą atmosferę podczas sesji.

Daria

linia

Kasia portret

Sesja zdjęciowa? Tylko z Rafałem! Dlaczego?- Mimo licznych zajęć Rafał jest elastyczny czasowo. Przed sesją Rafał udzielił mi rad jak najlepiej przygotować się do sesji, niestety nie mogłam pójść dzień wcześniej na imprezę 🙂 Dzięki swojej otwartości zminimalizował stres związany z sesją (moja pierwsza sesja). Atelier odzwierciedla ciepło jakim Rafał emanuje, nigdy nie byłam w prawdziwym atelier, a tam poczułam się jak u siebie. Rafał wykonał niezliczoną liczbę zdjęć by uchwycić najlepsze momenty. Mimo mojej niepokorności Rafał nie stracił cierpliwości w czasie sesji. Po sesji Rafał nie próżnował – na efekt końcowy długo nie musiałam czekać (zdjęcia wykonane z taką starannością i zaangażowaniem zapewne nie wymagają  dużego retuszu). PEŁEN PROFESJONALIZM!

Katarzyna

linia

sesja portretowa Marta

Rafał jest profesjonalistą w każdym calu. Doskonale ukazuje emocje, jest bardzo kreatywny. Sam przebieg sesji jest nie powtarzalny dzięki jego otwartej osobowości, dobrej zabawy i przyjemnie spędzonym czasie.

Marta

linia

IMG_0630Długo zastanawiałam się nad sesją foto, z jednej strony o niej marząc, z drugiej strony – nie umiejąc znaleźć odpowiedzi na proste wydawałoby się pytanie: właściwie to po co mi taka sesja? Nie jestem przecież modelką ani nie planuję być. Odpowiedź przyszła wraz z sesją, którą u Rafała sprawiła sobie moja przyjaciółka – jej efekty mnie oczarowały! Nie było się nad czym dłużej zastanawiać. Rafał jest pierwszym profesjonalnym fotografem, przed którego obiektywem stanęłam. Pozwolił wybrać „moją” muzykę z ogromnej płytoteki, zaserwował pycha kawę i zadbał o wiele innych drobnych kwestii, dzięki którym początkowe skrępowanie minęło bezpowrotnie. Efekty przerosły moje oczekiwania i sprawiły, że mam ochotę na więcej, i więcej. Aha, i już wiem, po co mi była ta sesja – choć zrozumiałam to dopiero oglądając zdjęcia po sesji – żeby utrwalić to co we mnie piękne, a na co dzień gdzieś ukryte, za to dostrzegalne dla profesjonalnego, ale i wrażliwego fotografa. Rafał to rzadkie połączenie talentu, drygu i świetnego warsztatu. Choć patrzy oczami to widzi sercem, i to powoduje, że jego zdjęcia są niepowtarzalne. I to co mnie najbardziej uderzyło – czerpie ogromną radość z pracy z aparatem. Bardzo polecam Rafała każdemu, a szczególnie tym, którzy chcieliby się przełamać przed „obiektywem”.

Ewelina

linia

fot. Rafał Bil www.rafalbil (2) — kopia

Wybór Rafała na sesje fotograficzną okazał się strzałem w dziesiątkę. Współpraca z Rafałem co czysta przyjemność i pełen profesjonalizm. Pomimo lekkiego spięcia i stresu z mojej strony Rafał  swoją otwartością i szczyptą humoru sprawił, że sesja stała się świetną zabawą. Piękne zdjęcia i pełne zadowolenie z moje strony mówią same za siebie. Na pewno tu wrócę. Życzę samych sukcesów i jeszcze raz wielkie dzięki. 🙂

Grzesiek

linia

zdjecia plenerowe Marek i Sylwia

Rafał Bil jako fotograf ślubny wykazał się profesjonalizmem na wysokim poziomie oraz ogromnym wyczuciem i taktem, stosownie co do tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub. Potrafił działać niepostrzeżenie, a jednocześnie uwiecznić wszystkie ważne dla nas chwile, nie zwracając na siebie zbytniej uwagi, zaś kiedy sytuacja tego wymagała, umiał dawać nam dyskretne znaki. Doświadczenie, jakie zgromadził do tej pory w tego typu zleceniach,  zaowocowało nie tylko pewnością w wykonywaniu  swej pracy, ale też kilkoma praktycznymi  poradami, jakich mógł nam udzielić odnośnie samego ślubu i przyjęcia. Jako nie pozbawiona uroku osobistego osoba, wytwarzał pozytywną atmosferę, która niwelowała nasz weselny stres i zmęczenie podczas sesji plenerowej. Potrafił też wywołać uśmiech na twarzach gości, których peszy widok aparatu oraz zebrać wszystkich do zdjęcia grupowego, tak, żeby każdy był widoczny. Cieszymy się, że zaufaliśmy Rafałowi, dzięki czemu możemy teraz oglądać wyjątkowe dla nas chwile w pięknych  i niesztampowych ujęciach, które będą już zawsze z nami :). Doceniamy też jego otwartość na nasze pomysły odnośnie sesji ślubnej,  zwłaszcza, że udostępnił nam swój własny lokal, żeby je zrealizować  i poświęcił nam więcej czasu niż zwykle. Obszerność materiału, spośród którego mogliśmy wybierać nasze typy dowodzi też jego pracowitości. Uważamy, że mocną stroną Rafała jest to, że łączy w sobie opanowanie i świetny warsztat z potrzebną w tym zawodzie wrażliwością i nieprzesadzonym artyzmem. Jego zdjęcia są bogate w wyrazie, wbrew trudnym warunkom, jakim jest weselne zamieszanie i co ważne, wyrażają emocje, dzięki czemu skupiają wzrok na dłużej. Widać, że jest to fotograf, który stale się rozwija i szuka nowych ujęć, zamiast ograniczać się do szablonowego działania. Potrafi dostosować się do potrzeb konkretnej sytuacji oraz nawiązywać kontakt z osobami w różnym przedziale wiekowym. Nie mamy zastrzeżeń co do naszej współpracy, ani jakości otrzymanych przez nas zdjęć.

Sylwia i Marek

linia

IMG_0880

Praca z Rafałem to czysta przyjemność. Bardzo miła atmosfera podczas sesji, wyjątkowo cierpliwy i przede wszystkim prawdziwy profesjonalista. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest prawdziwym artystą i wielką przyjemnością jest pracować z kimś kto kocha to co robi. A on to naprawdę kocha!!! Dokładny w szczegółach, jak mało kto potrafi wydobyć piękno nawet tam, gdzie wydawać by się mogło, że go nie ma. A przy tym pełen uroku osobistego. Gorąco polecamy!!!

Dental Studio Bis

linia

Damian i Joanna

Gorąco polecamy Rafała na fotografa ślubno-weselnego! Kilka lat przed ślubem miałam szczęście pozować do jednego zdjęcia wykonanego przez Rafała i wiedziałam, że wybór nie mógł być inny. Przede wszystkim jest to prawdziwy profesjonalista, który już na kilka miesięcy przed ceremonią przypomina o drobiazgach związanych z przygotowaniami do ślubu i wesela, które mogą mieć znaczenie przy fotografowaniu. Co pozytywnie zaskoczyło nas oraz gości weselnych było to, że z jednej strony Rafał był jakby „wszędzie” z aparatem, ale z drugiej nie przeszkadzał im oraz nam w zabawie i świętowaniu. Wspólnie z mężem stwierdziliśmy, że Rafał jest nie tylko fotografem ślubnym, ale przede wszystkim artystą. Podczas fotografowania stosował różne sztuczki, których efekt okazał się bardzo dobry. Dbał nie tylko o ilość, ale przede wszystkim o jakość zdjęć. Dla pań młodych może mieć znaczenie pogodny nastrój i radosna atmosfera, jaką Rafał stwarza podczas fotografowania przygotowań czy samej sesji ślubnej. Nie oszczędzi Wam komplementów i zachwytów nad Waszą urodą, co jest nie bez znaczenia – na ślub i wesele ubiera się elegancko i szykownie, a nie w dresy, jak poniektórzy domorośli fotografowie. Serdecznie polecamy! Nie zawiedziecie się!

Joanna i Damian

linia

portret marta

Z Rafałem pracuje się jak z dobrym kolegą. Jest bardzo otwartym człowiekiem i utalentowanym fotografem. Zdjęcia wychodzą przepięknie, a atmosfera podczas sesji jest niezwykle sympatyczna, tak że nie ma miejsca na stres. Gorąco polecam wszystkim współpracę z Rafałem!

Marta

linia

ślub Adam i Monika

Dziękujemy fotografowi Rafałowi, że w dniu naszego wesela był razem z nami. Przed weselem jest wiele przygotowań, stresów i dopinania szczegółów, łatwo wtedy zatracić się i zapomnieć o najważniejszych rzeczach. Niestety nas też to nie ominęło, ale na szczęście odebraliśmy telefon od Rafała. Bardzo profesjonalnie i rzetelnie sprowadzał nas na właściwy tok rozumowania, a przy okazji, bądź przede wszystkim, przekazał wiele cennych rad i swoich spostrzeżeń wynikających z kilkuletniego doświadczenia weselnego. Rafał poza tym, że jest bardzo miłym, pomocnym i sympatycznym dżentelmenem, jest również pomysłowy, kompetentny, opanowany i zaradny. W czasie naszej uroczystości nic nie było w stanie go zaskoczyć, a natura bardzo się starała obfitując w burze, wiatr, deszcz i grad, co skutkowało brakiem prądu i ogólną ciemnością wkoło. Pomimo tych utrudnień zdjęcia, zrobione przez Rafała, wyszły rewelacyjnie, fenomenalnie. Są wyrazem profesjonalizmu i mistrzowskich zdolności wirtuozowskich artysty oraz wysokiej klasy jego sprzętu. Wśród osób oglądających nasze fotografie nie było takiej, która nie zwróciłaby uwagi na wysoką jakość prezentowanych odbitek. Podsumowując, Rafałowi bardzo dziękujemy, a innym życzymy nie współpracy z fotografem takim jak Rafał, ale konkretnie z Rafałem.

Monika i Adam

linia

zdjecie slubne

Serdecznie polecamy Rafała jako fotografa odpowiedniego na każdą okazje. Pomimo oporności pozujących, okrojonego czasu operacyjnego i lejącego deszczu, udało mu się zrobić ze zdjęć kawał dobrej roboty. A pozornie dla niektórych krępujące pozowanie zamienia się w świetną zabawę. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Aga i Patryk

linia

IMG_5703-2

Ślub to bardzo duże przeżycie i mnóstwo nerwów i emocji, można się tego dnia stresować o wszystko, ale my o kwestię zdjęć byliśmy spokojni. Rewelacyjnie się z Tobą pracuje, podczas ceremonii jesteś nie zauważalny, nie peszysz, a zdjęcia wychodzą cudne. Pomysły na sesje plenerowe jakie podsuwasz są rewelacyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych zdjęć bo widać w nich, że robisz to co lubisz i rób to dalej bo wkładasz w to całe swoje serce. DZIĘKUJEMY 🙂

Grażyna i Przemysław

linia

ślub kościół akademicki KUL

Rafał jest fotografem innym niż większość fotografów ślubnych. Dba nie tylko o dobre światło zdjęcia czy ustawienie państwa młodych. Przede wszystkim potrafi stworzyć właściwą atmosferę do fotografowania. Jest to według nas jego największa zaleta na ślubie czy weselu. Goście nie czują presji pozowania, a zdjęcia wychodzą świetne i naturalne. Szczerze polecamy każdej parze, która boi się stresu czy napiętej atmosfery. Rafał Bil samą swoją obecnością trochę tę atmosferę rozluźni.

Karolina  i Leszek

 

linia

portret Kinga

Sesje zdjęciowe u Rafała to nie tylko najwyższej klasy profesjonalizm, to także doskonała zabawa i świetnie spędzony czas. Dzięki otwartości Rafała sesja nie jest w żaden sposób nudna i krępująca. A z uwagi na jego perfekcjonizm i wprawne oko do szczegółów – zdjęcia wychodzą przepięknie! Zdecydowanie polecam każdemu współpracę z Rafałem! 🙂

Kinga

linia

Śmiało możemy polecić Rafała jako fotografa ślubnego. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Dyskretny, profesjonalny, otwarty na wszelkie sugestie, z inicjatywą. Podczas Mszy praktycznie niewidoczny, a zdjęcia mamy cudne. Polecamy.

Katarzyna i Artur

linia

IMG_9516

Fotograf, który wykonuje swoją pracę profesjonalnie, nie spóźnia się, jest zawsze dobrze przygotowany: posiada odpowiedni sprzęt fotograficzny, ma wiele pomysłów na różne ujęcia czy tematy sesji, łatwo nawiązuje kontakt, na efekt finalny czeka się niedługo, a zdjęcia są naprawdę świetne, bardzo polecam.

Małgorzata

linia

IMG_0020

Bardzo sympatyczny i komunikatywny fotograf. Praca przyjemna i bezstresowa. Polecam.

Agnieszka

linia

IMG_0811 (2)

Profesjonalista w każdym calu. Do sesji podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Robi świetne foty. Widać po nim jak jest coś nie tak 🙂 Polecam, Bilek jesteś WIELKI.

Sylwester

linia

logo be modelsRafał Bil to dwudziestopięcioletni absolwent Prawa Kanonicznego i Administracji, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Aktualnie jest doktorantem w katedrze Praw Człowieka KUL, jak również studiuje na Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiach Doktorskich. To wszystko już robi ogromne wrażenie, a nie doszliśmy jeszcze do tematu głównego. Fotografia jest jego pasją, ale amatorskie zainteresowanie przekuł na w pełni profesjonalny warsztat. Należy do Agencji Fotograficznej Terra, doświadczenie zdobywał również pracując jako fotoreporter ogólnopolskiego portalu Klubowa.pl. Choć prace jego nie potrzebują obróbki, zna się na retuszu  i artystycznym kreowaniu. Co więcej możemy dodać? To bardzo zdolny mężczyzna, a kadry wykonane jego okiem są zachwycające.

źródło: http://www.bemodels.pl/

linia

sesjia modelka

Współpracę oceniam na bardzo dobrą. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz udzielaniu rad. Na sesji można się dużo nauczyć jako modelka ponieważ bardzo zwraca uwagę na emocje twarzy przez to zdjęcia wyszły bardzo ciekawe i ekspresyjne. Gorąco polecam.

 Katarzyna

linia

287704_2295259902217_3143985_o

Rafał Bil robił nam zdjęcia ślubne w czerwcu 2011 roku. Zdjęcia są cudowne i często do nich wracamy, a współpraca z Rafałem to sama przyjemność. Polecamy z całego serca!!!

Beata i Marcin

linia

sesja portretowa w Lublinie

Czy jesteś fotografem uwieczniającym akurat to samo wydarzenie, modelem próbującym swoich sił przed obiektywem, czy współorganizujesz wspólną wystawę fotograficzną – współpraca z Rafałem zawsze przebiega profesjonalnie i miło (wszystkie trzy opcje sprawdzone). Uzbrojony w porządny sprzęt – rozbraja uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do działania. Poradzi, pokaże, ogarnie, a jak już ogarnie to efekt jest piękny. Ma oko, jest kreatywny, warto więc mieć oko i na niego – polecam współpracę i śledzenie jego poczynań.

Justyna Baran

linia

10521680_802714246428645_655794019_n

Fotograf-Pasjonata, potrafiący tchnąć w zdjęcia duszę. Wszystko w niezwykle miłej atmosferze, z dużą ilością dobrego humoru. Jeszcze raz dziękujemy za cudowny album!

Karolina i Paweł

linia

fabian portret

Fotograf Rafał hasał radośnie z aparatem w ręku. Hasał, hasał i hasał. Gdy już przestał – skończył. Polecam!!!

Fabian

linia

2U6A0619 — kopia

Panie Rafale dziękuję za dzisiejszą sesję zdjęciową. Jestem bardzo zadowolona z efektów naszej pracy. Zawodowe podejście, miła atmosfera, kreatywność, odpowiednia ilość czasu przeznaczona na sesję to cechy charakteryzujące prawdziwego profesjonalistę. Największym zaś atutem jest Pańska miłość do fotografii, która odzwierciedla się podczas pracy. Współpracuję tylko z najlepszymi a Pan bez wątpienia jest taką Osobą. Pozdrawiam.

Elżbieta

linia

11016618_10202448778939388_23775896_n

Bilek – profesjonalny, zawsze skupiony na tym co robi, a przede wszystkim pasjonata-fotograf w miłej, pełnej uśmiechu atmosferze kreuje ujęcia, które pozwalają modelce/modelowi oddać to, co zdjęcie ma wyrazić – zabawę, seksualność, zamyślenie, intymność, strach itd. Jeśli o mnie chodzi, bardzo lubię stawać przed obiektywem Rafała – przy nim umiem się rozluźnić, dobrze bawić się podczas sesji, czuć się kobieco, a przy tym wszystkim mam poczucie pewności, ze gdy coś będzie źle, Rafciu, z wrodzoną sobie słodyczą, powie “Becia, więcej/mniej seksu w oczach”, Becia (nie) uśmiechaj się do każdego ujęcia”, itd. czas spędzony w trakcie sesji jest zawsze dla mnie relaksem i zawsze sprawia, że moje poczucie własnej wartości szybciutko pnie się do góry POLECAM GORĄCO!!!

Beata

linia

1004716_327663300702720_239730254_n

Niektórzy wybierając fotografa ślubnego przeglądają dziesiątki ofert, a u nas przyznam szczerze, wybór był prawie w ciemno. Rafała polecił nam członek naszej rodziny i przyjaciel Rafała, ale efekt przeszedł nasze oczekiwania. Rafał zatrzymał w kadrze najważniejsze i unikalne momenty z tego tak ważnego dla nas dnia, dzięki czemu, oglądając fotografie przeżywamy te chwile na nowo. Zdjęcia są bardzo naturalne, nie są przerysowane. Jeśli chodzi o sesję plenerową to tak naprawdę nie umawialiśmy się specjalnie na inny dzień na plener a zdjęcia mieliśmy jakby tak było. Dzięki fajnym oryginalnym pomysłom Rafała, który potrafi w naszym zwykłym ogrodzie, bądź też nawet przy drogowskazie zrobić super ujęcia, udało nam się uzyskać niepowtarzalne fotografie. Reasumując świetnie potrafi uchwycić niesamowite chwile, szczegóły, drobne radości i nawet w najtrudniejszych warunkach zrobić prześliczne zdjęcia. Poza tym Rafał jest przemiłą osobą i współpraca z Nim to sama przyjemność. Gorąco polecamy !

Marta i Mariusz

linia

sesja stylizowana

Chciałbym podziękować za pełen profesjonalizm w robieniu zdjęć podczas sesji w plenerze. Zdjęcia są niesamowite, naturalne, jestem zachwycony – przepięknie uwiecznione chwile. Od dwóch lat polecam Pana Rafała innym znajomym. Zdjęcia przerosły moje największe oczekiwania. Dzięki Rafałowi każda fotografia jest naprawdę wyjątkowa. Ogromny szacun dla Ciebie i Twojej pracy! Taki fotograf jest li wielkim skarbem! Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Gdyby ktoś się mnie spytał, czy znam dobrego fotografa, bez chwili zastanowienia odpowiedziałbym, że tak. Rafał Bil to prawdziwy profesjonalista na dodatek z pasją. Ale przede wszystkim to naprawdę fajny „gość”. Bardzo szybko nawiązuje kontakt, przełamując barierę na zasadzie fotograf-klient. Przy nim nie można czuć się skrępowanym. Podczas sesji czułem się naprawdę wyluzowany, patrząc na zdjęcia mogę powiedzieć tylko jedno „mistrzostwo!”. Dziękuję Rafale za kawał dobrej roboty .

Marcin

linia

ślubne zdjęcia

Wybór właściwego fotografa to jedna z ważniejszych rzeczy przed ślubem. Zdjęcia zrobione przez Rafał wyszły fantastyczne, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Jest on profesjonalistą, a przy tym przemiłą i komunikatywną osobą, z którą świetnie się pracuje. Ci, którzy się nad nim zastanawiają, to na prawdę polecam – to jest najlepszy fotograf w Polsce!!! Pięknie dziękujemy i mam nadzieję, że spotkamy się przy kolejnej wyjątkowej okazji.

Kasia i Przemek

linia

fotografia dla biznesu
Poznaliśmy się, kiedy jego firma kiełkowała. Już wtedy wiedziałam, że to, co stworzy będzie pełne pasji i  zaangażowania. Rafał posiada niesamowitą wiedzę na temat sztuki fotograficznej oraz umiejętności, które pozwalają mu na „uchwycenie” naturalności i emocji na zdjęciach. To człowiek z otwartą głową. Jest niezwykle kontaktowy i zabawny, dzięki czemu praca z nim przebiega w sposób swobodny i przyjazny. Podczas naszej współpracy Rafał zadbał o każdy szczegół, dokładnie „zdiagnozował” moje oczekiwania  co do sesji i spełnił je w 100%.  Potrafił dostosować się do miejsca i sytuacji, w której się znaleźliśmy.  Co ważne, trzymał się ram czasowych i terminów dostarczenia mi gotowych, już obrobionych zdjęć. Zdecydowanie polecam współpracę z Rafałem, jeśli chcecie mieć pewność profesjonalnych usług i wysokiej jakości fotografii.

Oktawia Czechowska,
Logopedyczne Centrum Terapii i Rozwoju OCTOPUS

linia

Anna

Świetny fotograf, w pełni zaangażowany i bardzo sympatyczny. Potrafi doskonale współpracować i daje dobre rady.
Jak najbardziej polecam.

Anna

linia

plener poślubny Lublin

Choć współpraca z Tobą była decyzją spontaniczną, to był to strzał w dziesiątkę! Dzięki Tobie możemy cieszyć się przepięknymi zdjęciami, które w pełni oddają emocje nasze i naszych najbliższych. Dziękujemy za pełen profesjonalizm, za wychwycenie najlepszych momentów (tych, które nam umknęły) i dziękujemy na bycie dobrym duchem – osobą, która potrafiła nas rozluźnić i sprawić, że Ten dzień był naszym najlepszym! Polecamy gorąco!

Anna i Wojciech

linia

afd2a833895905c63ce51bc75c73dd2b

Dobry fotograf i dobre zdjęcia.

Karina

linia

Monik i Łukasz plener

Mieliśmy przyjemność współpracować z Rafałem podczas przygotowań do naszego ślubu, ceremonii, przyjęcia weselnego oraz sesji plenerowej, którą wykonaliśmy w dogodnym dla nas terminie oraz miejscach dla nas ważnych (odległość nie stanowiła problemu). Jesteśmy bardzo zadowoleni z atmosfery, którą stworzył w czasie ważnej, ale również stresującej dla nas uroczystości i uśmiechu rozładowującego napięcie przydatne wskazówki. Dziękujemy za porady i gesty, obecność, w każdym momencie tam, gdzie potrzeba, przy jednoczesnym „byciu niewidocznym”. Doceniamy również zaangażowanie, które widać było podczas każdego spotkania. Swoje zadanie potraktował i wykonał w 100% profesjonalnie. Wiele czasu poświęcił nam, słuchając z uwagą naszych oczekiwań co do zdjęć. Cieszymy się bardzo z efektów pracy, ponieważ dostaliśmy przepiękną pamiątkę na całe życie w postaci zdjęć w świetnej jakości, z pomysłem, na których widać emocje. Rafał, to człowiek fotografujący  z pasją i kochający to co robi. Do tego przesympatyczny, otwarty na pomysły, pomocny i bardzo cierpliwy:) Polecamy wszystkim i jeszcze raz dziękujemy przepięknie za współpracę.

 Monika i Łukasz

linia

sesja portretowa w Lublinie

Rafał jest bardzo profesjonalnym fotografem. We współpracy z nim szczególnie podobały mi się rady dotyczące pozowania,które są pomocne dla każdej modelki czy modela. Zdecydowanie polecam współpracę.

Oliwia

linia

ślubne lublin

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem efektów współpracy. Profesjonalizm w każdym calu. Mnóstwo oryginalnych pomysłów i bezcennych rad, które sprawiły, że zdjęcia, które otrzymaliśmy w pełni oddają klimat i emocje, towarzyszące nam w tym niezapomnianym sierpniowym dniu – Dniu Naszego Ślubu. Szczerze polecamy wszystkim, którzy poszukują wyjątkowego Fotografa na wyjątkową okazję. Rafale, dziękujemy.

Kasia i Marcin

linia

Sabina portet

Świetny fotograf, wszystko bez zarzutów, polecam 🙂
Sabina

linia

plener

Rafała znaliśmy wcześniej. Wiedzieliśmy, że robi piękne zdjęcia! Dlatego wybraliśmy Go na fotografa na Nasz ślub. Jest profesjonalny w każdym aspekcie. Dyskretny, bezproblemowy, miły i zawsze uśmiechnięty! Wychwycił najlepsze momenty. Dziękujemy również za sesję plenerową. Była swobodna i naturalna. Zdjęcia do tej pory budzą w nas fajne emocje i wspomnienia. Polecamy Rafała Każdej parze!

Anna i Grzegorz

linia

2

Rafał to rewelacyjny fotograf, który robi zdjęcia z pasją. Poczuciem stylu i warsztat, także sposób współpracy podpasowały mi wręcz idealnie…Owocem miłej atmosfery na sesji są wspaniałe zdjęcia.

Darek

linia

IMG_4449-2

Rafał Bil jest doskonałym fotografem, po prostu ma fach w ręku. Jest radosny, kontaktowy, opanowany i zaraża tym wszystkich wokoło, szczególnie nieśmiałych modeli. Podczas pracy z Rafałem stres towarzyszy tylko na początku, potem szybko znika i sesja przebiega swobodnie i sympatycznie. Rafał okazał się bardzo cierpliwym fotografem. Wiedział jak wychwycić to co jest atutem i jak zamaskować ewentualne niedoskonałości, po prostu pełen profesjonalizm! Mogę śmiało stwierdzić, że Rafał nie robi zdjęć, tylko je tworzy z zapałem i całym sercem. Gorąco polecam! 🙂

Anna

linia

ślub lublin

Twoje zdjęcia – rewelacja, od początku wiedzieliśmy, że nie trzeba szukać daleko dobrego fotografa i to nie tylko na ślub ale także na sesję ciążową i mamy nadzieję, że wkrótce też dziecięcą i rodzinną. Dla nas wspaniała pamiątka a w Twoim wykonaniu widać ogrom pracy i zaangażowania w to co robisz. Najlepsze jest to, że do każdego podchodzisz indywidualnie, nie po utartym schemacie tylko próbujesz “wyczuć modela” i to na ile można poeksperymentować. Nawet my, nielubiący siebie na zdjęciach jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonałeś. Dzięki wielkie!

Marysia i Piotrek

linia

IMG_4959 (2)

Sesja z fotografem Rafałem to niesamowita przygoda i świetna zabawa. Dzięki wyczuciu i umiejętnościom zdjęcia zrobione przez Niego są naprawdę śliczne. Widać, że kocha to, co robi. Gorąco polecam Jego usługi wszystkim, którzy chcą mieć niezapomnianą pamiątkę.

Edyta

linia

zdjęcia śłubne

Dzięki za pomoc w uchwyceniu niepowtarzalnych momentów z dnia naszego ślubu i wesela! Najbardziej podoba nam się, że Twoje zdjęcia oddają rozległy wachlarz emocji-skupienia, powagi, radości, entuzjazmu, a przede wszystkim miłości, które nam towarzyszyły. Dzięki temu, że są uwiecznione w ten sposób, możemy do nich wracać tak często, jak tylko chcemy i budzić te emocje w nas na nowo. Dziękujemy również za Twoją serdeczność i wsparcie. Liczymy na dalszą współpracę.

Kasia i Julek

linia

sesja indywidualna

Rafał to profesjonalista przez duże P! Podczas sesji potrafił stworzyć tak pozytywną energię, że nawet z takiego drewna jak ja dało się coś wyciosać. Do tego wyszłam z myślą „chcę jeszcze!” a na co dzień unikam pozowania do zdjęć jak ognia. Fotograf i do tańca i do różańca tzn. i do sesji indywidualnych i do sesji ślubnych! 3 x P: Przesympatyczny Przystojny Profesjonalista! Polecam!

Monika

linia

aga portrecik

Sesje z Rafałem należą z całą pewnością do tych przyjemnych i ciekawych momentów w życiu. Od razu widać, że nie jest dla niego to tylko praca, ale i prawdziwa pasja. Atmosfera na sesji jest świetna. Rafał daje wskazówki i robi wszystko, abym mogła się rozluźnić i czuć się swobodnie. Wspomnienia są zawsze bardzo pozytywne, a zdjęcia wychodzą przepiękne.

Agnieszka

linia

Janusz portrecik

Fotograf bardzo do rzeczy. jest cierpliwy i pomocny, a jednocześnie wymagający. Bardzo dużo nauczyłem się na mojej pierwszej sesji fotograficznej, którą poprowadził.

Janusz

linia

Bądź na bieżąco, polub profil na FACEBOOK’u
Zapraszam na moje WYPRAWY
Śledź mnie na INSTAGRAMIE