Konkurs na Światowy Dzień Fotografii

Dziś świętujemy Światowy Dzień Fotografii, który obchodzimy corocznie 19 sierpnia – ma to związek z rocznicą wynalezienia techniki dagerotypii*. Wynalazcami dagerotypu byli Joseph Niépce i Louis Daguerre. Należy jednak wspomnieć, że w roku 1826 dokonano pewnej rewolucji. Wówczas wtedy po raz pierwszy w dziejach ludzkości utrwalony został widziany ludzkim okiem obraz.

Z okazji Światowego Dnia Fotografii przygotowaliśmy dla naszych fanów na facebooku wyjątkowy prezent – 2 bilety na koncert DOMINIKI BARABAS, który odbędzie się 26 sierpnia 2016 roku o godz. 19:00 w Studio Muzycznym Radia Lublin. Ten kto pierwszy zgłosi się na naszą skrzynkę e-mailową z poprawną odpowiedzią na pytanie konkursowe otrzyma ten fantastyczny prezent. Kontakt do nas znajdziecie tutaj. Prezent będzie można odebrać osobiście do środy 24 sierpnia 2016. Zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

  Który rok uważa się za datę wynalezienia fotografii?

 

bilety

*Dagerotyp to unikatowy obraz fotograficzny uzyskiwany na posrebrzanej płytce metalowej poddanej działaniu par jodu, naświetlanej i wywoływanej w parach rtęci, następnie utrwalanej w roztworze soli kuchennej.

Bądź na bieżąco, polub już dziś nasz profil na FACEBOOK’u

linia

#światowy dzień fotografii #konkurs #bilety na koncert