Noc Kultury 2021

ABC O NOCY KULTURY

Jest takie jedno miasto, jest taka jedna noc, kiedy magia kultury potrafi oczarować wielu z nas. Mowa o Lublinie i Nocy Kultury, która dopiero co się rozpoczęła i potrwać ma sześć tygodni. Dziś napiszę Wam krótko i na temat czym jest Noc Kultury. Wszystko to oczywiście subiektywnie i jak zawsze prostym, ale moim alfabetycznym ABC o tym wydarzeniu. Dziś chcę też podzielić się z Wami fotorelacją z tej imprezy. Jeśli trafiliście na tą stronę po raz pierwszy rozgośćcie się i na moim podróżniczym blogu. Rozsiądźcie się wygodnie i niech ogarnie Was MOC KULTURY. Nie wiem jak Wy, ale ja odstrojony niczym śnieżka na kolację z całą siódemką ruszam w miasto i chętnie zabiorę Was ze sobą – startujmy.

A jak atrakcje Nocy Kultury

Gdybym miał w skrócie napisać niewtajemniczonym, czym jest Noc Kultury to napisałbym, że jest to duża dawka wydarzeń artystycznych w przestrzeni lubelskiego Starego Miasta. To niezliczone tłumy turystów, to jeszcze większe ilości uśmiechów na twarzach miejscowych. To noc, której długo się nie zapomina. Noc ta to również święto kultury pięknego miasta wschodu. To też święto ludzi, pochodzących często z zupełnie różnych środowisk artystycznych. Jest to również okazja do poznania niesamowitych ludzi. Mi osobiście bardzo spodobała się  inicjatywa posadzenia nowych drzew: klon zwyczajny i robinia akacjowa stały się częścią miasta i mam nadzieję, że pozostaną nią na bardzo długo. Jeśli chodzi natomiast o szczegółowy program kulturalny oraz o to jakie dokładnie atrakcje na nas czekały i nadal będą czekać, warto zajrzeć na stronę Nocy Kultury, gdyż tam znajdziecie szczegółowy PROGRAM.

B jak Brama do kultury

Miałem w tym roku nieodparte wrażenie, że przekraczając Bramę Krakowską symbolicznie mogliśmy przejść do świata kultury. To tam znajdują się instalacje artystyczne oraz wystawy ukryte w przestrzeni miejskiej oraz niezmiennie pyszna gastronomia Starego Miasta. Z uwagi na sytuację związaną z COVID 19 zrezygnowano w tym roku z wydarzeń performatywnych. W tym roku nie będzie licznych koncertów, spektakli czy pokazów. Mnie osobiście i tak cieszy fakt, że nie zrezygnowano z organizacji tego potrzebnego miastu i mieszkańcom wydarzenia. Jestem też przekonany, że  nie zabraknie tego typu atrakcji już w kolejnych edycjach tego unikatowego festiwalu, o czym z resztą zapewniają sami Organizatorzy. Warto więc zabrać bliskich i wyruszyć w tą kulturalną podróż.

C jak ceny

Jeśli mam wspomnieć o cenach, to inicjatywa Nocy Kultury powstała po to by przybliżać ludzi do świata szeroko rozumianej kultury. To dlatego nie ma tu biletowanych imprez, by każdego było na nią stać. Bez względu na status społeczny, wiek czy pochodzenie – Noc Kultury od zawsze była otwarta na wszystkich. Uważam, że właśnie to czyniło i nadal sprawia, że jest wyjątkowa. Jedno jest również pewne Noc Kultury inspiruje, czaruje, zachwyca, budzi nasze różne emocje. Właśnie dlatego warto jest osobiście się o tym przekonać, by móc odpowiedzieć sobie na to banalne pytania: czym dla mnie jest Noc Kultury i jak odnaleźć w sobie miastoczułość? Pomału będę kończył, a Wy Trzymajcie się zdrowo i do następnego razu. Jeśli jeszcze nie byliście nigdy na Nocy Kultury, to nie martwcie się, gdyż tegoroczna jest zupełnie inna i przy tym wyjątkowa, bo potrwa aż do 21 lipca. Także nie zniknie niczym 500+ z konta, zanim jeszcze zdążycie się nacieszyć.

  


linia

Ten blog powstaje dzięki wsparciu Patronów:

AMBA team, Halina Piórkowska-Karuś, Ryjek
Kubuś Puchatek, Tygrysek od Puchatka
oraz anonimowy Patron.

DZIĘKUJĘ WAM

Zainspiruj się podróżniczo i zobacz moje  WYPRAWY

Zajrzyj  po więcej zdjęć do mnie na INSTAGRAM

Bądź na bieżąco, polub już dziś mój profil na FACEBOOK’u

Podobał Ci się wpis? Wesprzyj blog i zostań moim PATRONEM

#rafalbil #blog podróżniczy #fotografia #podróże #patronite

✈ Blog podróżniczy | Patronite| Travel| Fotografia | Polska | Lubelskie |Noc Kultury  🗺

Wszelkie prawa zastrzeżone © Rafał Bil Fotografia 2021